VZP podporuje nebo se účastní celé řady akcí. Najdete je na našich stránkách, a navštívíte-li je, můžete se do nich zapojit i Vy a přispět tak k dobré věci. 

 • Avon pochod

  Ilustrační obrázek

  26. 5. 2022, Klatovy

  Ještě před velkým Pochodem v Praze se můžete 26. 5. května těšit na AVON Pochod v Klatovech. Program Avon za zdravá prsa se zaměřuje na prevenci a léčbu rakoviny prsu, která je jedním z nejčastějších onkologických onemocnění žen. Avon pochod je největší charitativní akcí v České republice a druhým největším růžovým pochodem na světě.

  Více informací

 • Pivoňův běh

  Ilustrační obrázek

  28. května 2022, Písecké hory

  Vydejte se po stopách legendárního Pivoně a prozkoumejte nejkrásnější místa přírodního parku, který se rozprostírá na východ od jihočeského města Písek až téměř po řeku Vltavu. Na trasách pro začátečníky i zkušené běžce se můžete proběhnout okolo rozhledny Jarník, obůrky s muflony a daňky, po hrázích místních rybníků, vedle lesovny od známého českého architekta či místy, kde se dříve těžilo zlato. Všechny trasy vedou kouzelnými lesy na čerstvém vzduchu s maximálním možným využití měkkého terénu. V typicky červenobílém stánku můžete na místě navštívit náš VZP tým, který vám zde bude k dispozici.

  Více informací

 • Plzeňská kachna

  Ilustrační obrázek

  28. května 2022 od 14.00 do 17.00, Náplavka na Radbuze

  Zveme všechny děti, rodiče i prarodiče na velký závod kachniček o ceny s doprovodným programem. Výtěžkem z akce společně podpoříme ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni. Zastavte se v našem stánku a zjistěte, jaké jsou výhody a benefity u největší zdravotní pojišťovny, jako pozornost od nás obdržíte drobný dárek.

  Více informací

 • Bystřickem kolem Vírské přehrady

  Ilustrační obrázek

  28. 5. 2022, Vír

  Tento úžasný běh si nemůžete nechat ujít. Běží se 28 km dlouhá trasa kolem Vírské přehrad s převýšením 524 m. Na trati závodu jsou 4 obč. stanice, start i cíl závodu je ve Víru u kulturního domu. Na celé trase je spousta krásných míst s výhledy na okolí Vírské přehrady a to nad obcemi Veselí, Hluboké, Chlum i Věstín. Prvních 10 km probíhá v samé blízkosti přehradní nádrže po pravobřežní komunikaci, kde je zákaz provozu motorových vozidel a také úsek mezi obcí Chlum a Věstín (cca 4 km) je prakticky bez silničního provozu. Pro doprovod závodníků, rekreační běžce i pro ty, pro které je hlavní závod příliš náročný, je připraven závod pro „příchozí“ na 4 km s převýšením 130 m „Přes přehradu“ a další doprovodné soutěže a ukázky sportů.

  Více informací

 • Hájecký BabyCup

  Ilustrační obrázek

  29. 5. 2022, Háj ve Slezsku

  Po dvou letech opět startuje cyklistický závod pro děti Hájecký baby cup, který je určen pro všechny děti, které rády jezdí na kole. Závod se i letos pojede v areálu fotbalového hřiště, kde je dostatek prostoru a pěkné zázemí pro rodiny s dětmi. Tratě jsou rozděleny dle obtížnosti. Děti podle věku pojedou danou trať a počet kol. Znovu bude připraven závod rodinných týmů na kolech. Na místě se můžete těšit na bohatou tombolu s doprovodným programem jakou jsou různé atrakce (skákací hrad, malování na obličej) a další překvapení.

  Více informací

 • Den dětí s VZP v aquaparku

  Ilustrační obrázek

  1. červen 2022, Čestlice

  Zažijte na den dětí spoustu zábavy a zdraví! Připravili jsme pro všechny děti speciální program v Aquapalace Praha. Přijďte 1. června po celý den ke stánku VZP, který najdete ve vodním světě Aquapalace Praha v Čestlicích a zažijete spoustu zábavy. Svezete se tobogánem Magic Tube s virtuální realitou. Stačí nasadit VR brýle a během jízdy v tobogánu se podíváte do vesmíru nebo na průzkum nebeské oblohy! Další atrakcí zdarma bude oblíbený Aquazorbing, chybět nebudou ani hry s VZP, poradenství o službách a benefitech a všechny další atrakce vodního či saunového světa.

  Více informací

 • Vybarvený běh v Kroměříži

  Ilustrační obrázek

  4. června 2022, Velké náměstí, Kroměříž

  Barvy, barvy, barvy… Cílem akce je pořádně se vybarvit, úkolem běžců je v průběhu absolvování trati nanést na sebe i kolemběžící co nejvíce barev. Nezávodí se, neměří se čas. Vítězem bude každý, kdo se pobaví a zároveň protáhne své tělo. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na vystoupení Báry Polákové nebo kapely Tata Bojs. Startovat ve Vybarveném běhu může každý zájemce, tak se nezapomeňte co nejdříve zaregistrovat.

  Více informací

 • Běháme pro děti

  Ilustrační obrázek

  5. 6. 2022, Praha 4 - park na Pankráci

  Zúčastněte se s námi 8. ročníku projektu Běháme pro děti! Tentokrát se můžete těšit na obě varianty projektu - on-line závod i sportovně-zábavné odpoledne, kde vás kromě sportovních disciplín čeká také bohatý doprovodný program. Součástí této krásné akce je hudební vystoupení profesionálů i dětí z dětských domovů, malování na obličej, skákací hrad, tombola o hodnotné ceny a mnoho dalších věcí!

  Více informací

 • Veletrh zdraví

  Ilustrační obrázek

  17. – 18. 6. 2022, Pevnost poznání v Olomouci

  Zajímají vás novinky v medicíně? Chcete se lépe starat o své tělo i duši? Nechat si vyšetřit pigmentová znaménka nebo změřit tuky a cukry v těle? Nebo zjistit, jak stárne vaše tělo a jak je pro něj důležité, co jíme? Tak přijďte na naši novou popularizační akci veletrh zdraví, která se koná od pátku do neděle ve všech expozicích Pevnosti poznání. Těšit se můžete na odhalení nové expozice cesta lidským tělem a spoustu zábavných i sportovních aktivit pro malé i velké.

  Více informací

 • Římovský běh pro úsměv

  Ilustrační obrázek

  18. června 2022, Římov

  Pomozte s námi těm, kteří si nemohou pomoci sami. Římovský běh pro úsměv je benefiční akce určená pro všechny, kteří mají chuť se pobavit, zasportovat a pomoci. Prožijme společně sportovní odpoledne s řadou doprovodných programů. Výtěžek z akce bude jako každoročně věnován na dobrou věc.

  Více informací

 • Apetit piknik

  Ilustrační obrázek

  18. 6. 2022, Praha, park Grébovka

  Pojďte na Apetit piknik! V sobotu 18. června se bude konat už 11. kulinární trh a gastronomický festival v jednom, pořádaný časopisem Apetit. Na své si přijdou milovníci české klasiky i exotických a ostřejších chutí, a to u více než 120 "stánkařů", jejichž sortiment je vždy velmi rozmanitý. Prostředí anglického parku Grébovka nabízí dostatek prostoru nejen pro ochutnávky delikates u stánků, na rozložených piknikových dekách nebo u stolků, ale návštěvníci se zde mohou setkat s celou redakcí časopisu Apetit, zhlédnout kuchařské show a zapojit se do mini kurzů vaření, vychutnat si hudební produkci (DJ i koncerty) a zatančit si. Nechybí ani odpočinkové zóny, dětský koutek s programem a náš tým v typicky červenobílém stánku.

  Více informací

 • Koňská mast Beskydská sedmička

  Ilustrační obrázek

  26. – 28. 8. 2022, Frenštát p. R.

  Beskydská sedmička (dále jen B7) je extrémní horský závod jednotlivců a Mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic (pod hlavičkou České asociace adventure outdoor extreme sport z.s.  – www.caes.cz). Jedná se o extrémní přechod hlavního hřebene Beskyd v délce přibližně 101 kilometrů s převýšením 5 500 metrů. Závodu se každoročně účastní řada sportovních i kulturních osobností a mezi sportovní i laickou komunitou má Beskydská sedmička punc jedinečného sportovního zážitku. Samotný závod má dvanáctiletou historii, letos se tedy můžete zúčastnit už 13 ročníku.

  Více informací

 • Valdštejnova desítka

  Ilustrační obrázek

  27. 08. 2022, Cheb

  Zažijte pocit vítězství, závod i turistický zážitek. Valdštejnova desítka je běžecký závod, který se za svou krátkou existenci zařadil mezi nejvyhledávanější akce v České republice. Organizátoři běžcům každý rok připravují profesionální zázemí a chebské náměstí přeměňují na velkou běžeckou arénu. Akce je propagací zdravého životního stylu a proto není divu, že zde bude i náš VZP stánek, tak se nezapomeňte zastavit.

  Více informací

 • Night run

  Ilustrační obrázek

  10. 9. 2022, Praha, Letenské sady

  Staňte se noční šelmou. Běžecký zážitkový běh se koná v centru Prahy na Letné. Nebudou chybět dětské závody KIDS CUP ani nezávodní NUTREND FAMILY RUN, noční běh NN NIGHT RUN na 10 km a charitativní BĚH PROTI RAKOVINĚ PRSU na 5 km.

  Více informací

 • Plzeňský kardioběh

  Ilustrační obrázek

  18. 09. 2022, Plzeň

  Plzeňský kardioběh je populární mezi běžci pro svoji ojedinělou “garden party” atmosféru, kterou vytváří bohatý raut, koncert a atrakce pro děti. Centrum akce je na zahradě v Luční ul. 43 v Plzni na Roudné a je určena široké veřejnosti. Jsou připraveny trasy dospělé i děti a nebude chybět ani náš VZP stánek. 

  Více informací