VZP podporuje nebo se účastní celé řady akcí. Najdete je na našich stránkách, a navštívíte-li je, můžete se do nich zapojit i Vy a přispět tak k dobré věci. 

 • Sportovní dny mládeže s TAJV

  Ilustrační obrázek

  4. 4. – 31. 12. 2022

  Sportovní den mládeže s TAJV je sportovně-edukační projekt pro děti a mládež ve vybraných městech a obcích na sportovištích základních škol v České republice. Tento komplexní národní projekt zahrnuje trénink aktivit a hlavní sportovní turnaj TAJV v daném místě s profesionálním trenérem a pedagogem Mgr. Janem Váňou. Každý účastník projektu si vyzkouší nabízené sportovní aktivity a soutěží o hodnotné ceny z turnaje TAJV. Během roku 2022 se bude konat 250 semifinálových kol, kde nejlepší účastníci postupují na závěrečné Národní finále. Hlavním cílem projektu je především prohlubování myšlenky sportu mezi dětmi a nabádaní k pravidelnému aktivnímu pohybu v jejich volném čase. Přihlaste se do Vámi vybraného termínu akce.

  Více informací

 • Sportmanie Plzeň 2022

  Ilustrační obrázek

  20. 8. – 28. 8. 2022, Plzeň – Škoda sport park

  Přijďte si užít park plný sportu. Vstup je zdarma. V sobotu 20. 8. od 17.00 proběhne slavnostní zahájení, kde se můžete těšit na akrobacii a freestyle včetně pěnové party. Po zbytek dnů si můžete užít s celou rodinou desítky sportovních stanovišť, horolezeckou stěnu, vodní trampolínu, skimboard, opičí dráhu, každé 3 dny nová stanoviště a medaile, bohatý doprovodný program a soutěže, o víkendu ranní cvičení pro veřejnost a speciální workshop pro seniory, autogramiády a semináře, možnost vytvoření vlastní sochy z písku, unikátní interaktivní hřiště - kvízy, hledání pokladů, puzzle a v neposlední řadě také náš VZP ČR tým. Tuto akci si nemůžete nechat ujít, těšíme se na vás!

  Více informací

 • Den zvířecích rekordů

  Ilustrační obrázek

  20. 8. 2022, ZOO Olomouc

  Rekordy a superschopnosti z říše zvířat budeme zkoumat, zkoušet a ověřovat. Děti i dospělí mohou absolvovat řadu her a dozvědět se spoustu zajímavých informací. Šikovní si odnesou domů vlastnoručně vyrobenou zvířecí hračku. Akce se koná na vyhlídce u plameňáků a v nejbližším okolí.

  Více informací

 • Koňská mast Beskydská sedmička

  Ilustrační obrázek

  26. – 28. 8. 2022, Frenštát p. R.

  Beskydská sedmička (dále jen B7) je extrémní horský závod jednotlivců a Mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic (pod hlavičkou České asociace adventure outdoor extreme sport z.s.  – www.caes.cz). Jedná se o extrémní přechod hlavního hřebene Beskyd v délce přibližně 101 kilometrů s převýšením 5 500 metrů. Závodu se každoročně účastní řada sportovních i kulturních osobností a mezi sportovní i laickou komunitou má Beskydská sedmička punc jedinečného sportovního zážitku. Samotný závod má dvanáctiletou historii, letos se tedy můžete zúčastnit už 13 ročníku.

  Více informací

 • Valdštejnova desítka

  Ilustrační obrázek

  27. 08. 2022, Cheb

  Zažijte pocit vítězství, závod i turistický zážitek. Valdštejnova desítka je běžecký závod, který se za svou krátkou existenci zařadil mezi nejvyhledávanější akce v České republice. Organizátoři běžcům každý rok připravují profesionální zázemí a chebské náměstí přeměňují na velkou běžeckou arénu. Akce je propagací zdravého životního stylu a proto není divu, že zde bude i náš VZP stánek, tak se nezapomeňte zastavit.

  Více informací

 • Hledání pokladu na Stříbrném rybníku

  Ilustrační obrázek

  27. 8. 2022, Autokemp Stříbrný rybník v Hradci Králové

  Autokemp Stříbrný rybník v Hradci Králové a jeho přilehlé okolí bude v sobotu 27. srpna patřit hlavně dětem. Od 13 do 18 hodin jsou připraveny soutěže, atrakce a doprovodný program pro celou rodinu. Zábavné odpoledne nese podtitul „Mámo, táto, budeme si spolu hrát“.

  Na stanovištích budou probíhat různé sportovní, dovednostní, vědomostní i výtvarné aktivity a soutěže. Nasbírané body mohou děti vyměnit za různé atrakce nebo za některou z připravených cen. V rámci doprovodného programu jsou připravena hudební, taneční i sportovní vystoupení nebo autogramiáda hokejistů Mountfield Hradec Králové.   

  Všeobecná zdravotní pojišťovna se k akci připojí soutěžemi pro děti, které se zaměří na zručnost. Zástupci VZP seznámí návštěvníky s informacemi z oblasti veřejného zdravotního pojištění, s příspěvky pro klienty na letošní rok, představí aplikaci Moje VZP nebo regionální partnery Klubu pevného zdraví. Společnost Změň svůj Svět, partner Klubu pevného zdraví, nabídne zájemcům poradenství v oblasti zdravé výživy včetně měření tělesných hodnot.

  Více informací

 • Night run

  Ilustrační obrázek

  10. 9. 2022, Praha, Letenské sady

  Staňte se noční šelmou. Běžecký zážitkový běh se koná v centru Prahy na Letné. Nebudou chybět dětské závody KIDS CUP ani nezávodní NUTREND FAMILY RUN, noční běh NN NIGHT RUN na 10 km a charitativní BĚH PROTI RAKOVINĚ PRSU na 5 km.

  Více informací

 • Plzeňský kardioběh

  Ilustrační obrázek

  18. 09. 2022, Plzeň

  Plzeňský kardioběh je populární mezi běžci pro svoji ojedinělou “garden party” atmosféru, kterou vytváří bohatý raut, koncert a atrakce pro děti. Centrum akce je na zahradě v Luční ul. 43 v Plzni na Roudné a je určena široké veřejnosti. Jsou připraveny trasy dospělé i děti a nebude chybět ani náš VZP stánek. 

  Více informací

 • Benešovský běžecký festival

  Ilustrační obrázek

  18. 9. 2022, Benešov

  Benešovský Běžecký Festival je běžecká akce pro všechny. Soutěží se v kategoriích Benešovská juniorka, rodinné štafety, charitativní běh nebo chůze, štafety v rámci hlavního závodu, Benešovská 10 – hlavní závod a Benešovská trojka. Je připraven doprovodný program včetně bubenické kapely, dílničky pro děti, angličtiny pro děti, stánky se sportovním zbožím, občerstvení, zmrzlina, ukázky atletických disciplín a mnoho další zábavy.

  Více informací

 • Poděbradský den srdce

  Ilustrační obrázek

  24. 9. 2022, Poděbrady

  Oslavte s námi čtvrtý ročník charitativní a edukační akce Světový den srdce na lázeňské kolonádě. Cílem projektu je upozornit na fakt, že na kardiovaskulární onemocnění zemře ročně více lidí než na rakovinu. Všichni můžeme být hrdinové srdce, proto je nutné myslet na prevenci. V rámci oslav se uskutečňují koncerty, přednášky, předání ceny představenstvem Lázně Poděbrady, a.s. za celoživotní zásluhy v oblasti kardiologie a kardiochirurgie a společný pochod v červených tričkách lázeňským parkem. Červená trička s logem Poděbradského dne srdce budou k zakoupení ve stánku na akci. Výtěžek z prodeje bude věnován na nákup rehabilitačních pomůcek pro dětské pacienty v Dětské léčebně Dr. Filipa.

  Více informací

 • Královský maraton města Písku

  Ilustrační obrázek

  2. 10. 2022, Písek

  Tento unikátní závod se poběží převážně podél zlatonosné řeky Otavy. Běží se i po nejstarším kamenném mostě v České republice. Nejedná se o městský závod, ve městě se běží jen menší část. Z větší části se běží na stezkách v lese, nebo podél břehu řeky. K dispozici bude na místě také informační stánek VZP ČR, kde pro vás budou připraveny drobné dárky a užitečné informace.

  Více informací

 • Run for Movember 2022

  Ilustrační obrázek

  5. 11. 2022, Praha - Hostivař

  Zúčastněte se Run for Movember 2022 aneb běh na podporu mužského zdraví! A pro co společně poběžíme? Movember je každoroční celosvětová charitativní akce, jejímž účelem je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů u rakoviny prostaty a varlat. Je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Hlavním cílem je již od roku 2016 zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě v časné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby. Uvidíme se na startu!

  Více informací