Florbal: progresivní a dostupný sport


29. 04. 2021

Přibližná doba čtení: 2 minuty

Obrázek k článku

Přibližná doba čtení: 2 minuty

Český florbal má podle ročenky České unie sportu za rok 2019 více než 75 tisíc členů, z toho 51 tisíc je v mládežnických kategoriích. Je to jeden z nejprogresivnějších kolektivních sportů, který se stále rozvíjí. V České republice je přes 400 klubů. V obecném srovnání je však stále za basketbalem, volejbalem nebo házenou. Trenérka Monika Chromá popsala, jak s tímto sportem začít.

Kolik stojí florbal pro začátečníky?
U nejmenších dětí (přípravka) činí příspěvky 6500 korun ročně (3krát týdně tréninky), u starších dětí je to dražší, ale způsobuje to také navýšení počtu tréninků a s tím spojená péče o hráče (10 000 korun a 4x týdně tréninky). Snažíme se v nich rozvíjet komplexní pohybovou průpravu.

Jak je to s vybavením a kolik stojí?
U menších dětí lze florbalku zapůjčit, starší děti si ji už kupují sami. Cena se pohybuje od 1000 do 3000 korun. Důležitá je ale pevná obuv. Boty se pohybují kolem 2000 až 3000 korun. Snažíme se dávat v klubu slevy od našich partnerů na vybavení, třeba pro brankářky to stojí více.  

Proč dát děti na florbal?
Je to jeden z nejdostupnějších sportů, stačí zaplatit příspěvky, koupit florbalku a děti jdou rovnou hrát. Navíc se pořád florbal v České republice rozvíjí, vznikají nové kluby. Jde o hodně velkou komunitu lidí a sport je to velmi zábavný a návykový. Je to týmový kolektivní sport, děti v něm získávají zkušenosti a návyky, které se jim mohou hodit i do běžného života (omlouvání absence, chození včas na trénink, práce ve skupině).