Koloběžky – sport a velká zábava


20. 10. 2021

Přibližná doba čtení: 2 minuty

Obrázek k článku

Přibližná doba čtení: 2 minuty

V současné době jsou koloběžky individuální sportovní aktivitou, která je na velkém vzestupu. Na koloběžkách jezdí v Česku čím dál více dětí a lidí, odhaduje se, že pravidelně jde o tisíce. Například na mistrovství republiky v Pardubicích bylo 350 jezdců na koloběžce.

Jak si najít trenéry?

Nejlepší variantou je zajít do skateparku a podívat se po někom přímo na místě. Je dost pravděpodobné, že se tam bude vyskytovat trenér nebo trenérka. Mistr světa Richard Zelinka společně s dalšími organizuje tréninkové kempy, například v Pardubicích. Hodinová cena jednoho trenéra se pohybuje od cca 400 korun.

Kolik stojí koloběžka?

Dá se koupit za 3000 korun, jedná se o dobrý základ. Za 5000 korun je možné pořídit typ, který vydrží déle a je asi nejvhodnějším pro začátečníky. Závodní koloběžka s profesionálními díly vyjde na 20 tisíc korun. Dá se ale najít také za 40 tisícovek. Ty nejlepší jsou s titanovými řídítky, která jsou lehoučká a pevná. Jinak se dělají z hliníku a oceli.

Je to pouze volnočasová aktivita?

Není. Koloběžky se už dají vnímat jako sportovní aktivita, v zahraničí se v nich běžně soutěží. Koloběžky mají také potenciál stát se vbrzku olympijskou disciplínou. Vždyť v japonském Tokiu se už soutěžilo na skejtu.