Při cheerleadingu vznikají přátelství na celý život. Pohltí vás, i když nechcete


18. 06. 2021

Přibližná doba čtení: 3 minuty

Obrázek k článku

Přibližná doba čtení: 3 minuty

Patří mezi nejznámější cheerleadingové kluby v Česku. Prague Eagles Cheerleaders totiž mají ve svém středu Nicole Kolářovou, která v roce 2016 obsadila třetí místo ve sportovně-společenské akci Díky, trenére. Nyní usměvavá učitelka mateřské školy, manažerka a koučka tří věkových kategorií zmiňovaného oddílu, ochotně představila svůj milovaný sport.

Kdy je dobré začít s cheerleadingem?

V podstatě kdykoli, ale ideální pro rozjezd je předškolní věk, tedy rozmezí od tří do šesti let. Náš klub pro tuto kategorii, stejně jako pro starší děti, nabízí hned několik kurzů. Myslíme na nováčky i na pokročilejší sportovkyně.

Na kolik vyjdou rodiče členské příspěvky?

Jejich cena se odvíjí od úrovně a počtu tréninků. Holky se zaměřením na soutěžní cheerleading platí 3500 korun za pololetí a trénují třikrát týdně.

Je nákladná výbava?

Náš sport není náročný na výbavu. Stačí správně zvolená cheer obuv a běžné sportovní oblečení. Členky soutěžních týmů si navíc pořizují závodní uniformy, které stojí zhruba 3000 korun a vydrží několik sezón. Cheerleadingové vybavení nutné pro tréninky zajišťuje klub. Trénujeme na gymnastických kobercích, pro akrobacii máme nafukovací airtracky a využíváme i další pomůcky pro trénink jednotlivých prvků. Profi remix hudby, na kterou předvádíme naše choreografie, rovněž hradí oddíl.

Salta a přemety. Není cheerleading až příliš náročný?

Ano, jde o výkonnostně náročný sport. Je ovšem rozdělený na jednotlivé úrovně tak, aby každá dívka byla správně zatížená. Dbáme na bezpečnost a těžší prvky zahrnujeme až ve chvíli, kdy má perfektně zvládnuté základy. Klub si za dvacet let vybudoval několik výkonnostních složek všech věkových kategorií. U nás najde své místo začátečnice i pokročilá sportovkyně.

Proč dělat právě cheerleading?

Cheerleading je krásný hlavně svojí rozmanitostí. Každá holka si v něm najde to své, ať už jde o stunty nebo pyramidy, akrobacii či tanec. Rozvíjí všeobecnou pohybovou průpravu. Jde o týmový sport, při němž se musíme spolehnout jedna na druhou. Díky tomu vznikají přátelství na celý život. Atmosféra před soutěží je opravdu výjimečná. Všechny týmy si fandí, povzbuzují se a hecují. Pohltí vás, i když nechcete.