Volejbal probudí v dětech hravost, dravost a týmovost


09. 06. 2021

Přibližná doba čtení: 2 minuty

Obrázek k článku

Přibližná doba čtení: 2 minuty

Jediný volejbalový klub v metropoli se může pochlubit kompletní dívčí a chlapeckou složkou. Jde o pražské Lvy, jejichž základnu najdete na Lužinách. Zajímá vás, jak s tímto sportem začít? To vám prozradí letošní finalistka Díky, trenére, a zakladatelka holčičí větve oddílu Eva Drešerová.

Proč hrát právě volejbal?

Jde o kolektivní sport. Probudí v dětech hravost, dravost a týmovost. Základem je dobrá parta, vytvoří si v něm přátele na celý život. Volejbal rozvíjí všeobecnou obratnost, rychlost a výbušnost. Záleží na každém jednotlivci, všechny činnosti jsou propojeny. Nikdo sám body neudělá, proto je součinnost prioritou.

Nejde o příliš obtížný sport?

Volejbal je technicky náročný. Proto, aby se ho děti snadněji naučily, vznikl barevný minivolejbal. Adepti už nezačínají se všemi činnostmi naráz, nejprve míč třeba jen házejí přes síť. Podle barev se rozlišuje, co už umějí, a rozdílná jsou pro ně i pravidla. Na šestkový volejbal přejdou až ve chvíli, kdy jsou na něj připraveni.

Kdy je dobré začít?

V každém věku. Ideální je první třída, dítě projde všemi kategoriemi barevného minivolejbalu. Šestkový volejbal se učí od páté až šesté třídy.

Kolik stojí členské příspěvky?

Ty se odvíjejí od věku a počtu tréninků. Všechny barvy minivolejbalu platí 1000 korun za půl roku, trénují nejprve jednou, později dvakrát týdně. Od doby, kdy začnou se šestkovým volejbalem, se cena zvýší na 3500 korun za pololetí. Do částky jsou zahrnuty tři až čtyři tréninky týdně i poplatky za turnaje.

Jak je finančně nákladná výbava?

Minimálně. Stačí sálovky, trenýrky, tričko, nákolenky a švihadlo. Míče a další pomůcky dětem zajišťuje klub.